Uganda John Sipi 250g (280 CZK)

Doporučte

Popis produktu

POMELO, KANDOVANÝ POMERANČ, MUŠKÁTOVÝ OŘECH

Farmář: John Sipi
Oblast: Bugisu - Mount Elgon, Mbale
Sklizena: říjen 2018
Odrůda: SL 28 & SL 34
Zpracování: Washed
Nadmořská výška: 1800 m.n.m.
Importér: Bwindi Coffee

Po tolika letech se tenhle sen konečně splnil. Konečně Uganda a navíc od Bwindi! K téhle kávě se bude vázat spousta sentimentu. S Bwindi Coffee jsme se poznali dokonce ještě dřív, než vznikl projekt Rebelbean. Jejich kávu Honza pražil (stejně jako později i Rebelbean) ještě v Gill’s Coffee na Veveří. Později si pořídili vlastní pražící stroj a výroba Rebelbean se přesunula na více jak 2 roky k nim. Teď, když už jsou oba projekty soběstačné, jsme nadále v kontaktu a potkáváme se i u cuppingů. Produkci Johna sledujeme již od samého začátku, protože jeho káva nám na stole chutnala rok za rokem vždy ze všech nejvíc. Stejně tak jsme sledovali i vývoj v chuťové kvalitě nejen od něj, ale obecně káv z Ugandy. Proto nás těší, že Bwindi Coffee se rozhodli posunout svůj projekt a rozjet také prodej zelené kávy dalším pražírnám a že my můžeme být jednou z nich. 

Projekt Bwindi Coffee vznikl v roce 2013 s dovozem pouze černého čaje, kakaa, sušeného ovoce a samozřejmě také kávy, v té době pouze pro vlastní potřebu. Hlavním záměrem pro tuto činnost byla finanční podpora hlavního projektu, Bwindi Orphans. Ten funguje již od roku 2006 a podporuje vzdělávání dětí v Ugandě. 

Oblast, kde John žije a pěstuje svou kávu, leží na hranicích s Kenyou na úbočích starého vulkánu. Díky tomu je zde velice bohatá půda a kvalitu kávy zaručuje také organické pěstování ve stínu banánovníků. Sipi není pravé příjmení tohoto farmáře, nicméně jsme mu dali tuto přezdívku podle jeho farmě přilehlých vodopádů Sipi Falls. Navíc při cuppingu byl jeho vzorek vždy označován jako “Sipi”.

Chceš kávu namlít? Při osobním odběru kafé grafis.
Zrnková pražená káva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace