Poštovné zdarma od 990 Kč (pro ČR) nebo 40 € (pro SR).

Honduras Barrel Aged Coffee 2022

Předprodej
630 Kč
Kategorie: Káva
TMP00799
Akce Předprodej Nově pražíme
BALENÍ V PLECHOVCE OBSAHUJE 250 g ZRNKOVÉ KÁVY 

Farmář: Hugo Abraham Chinchilla
Oblast: La Union, Corquin, Copan
Odrůda: Parainema, Red Catuai
Zpracování: Natural + Barrel Aged
Nadm. výška: 1600 m n. m.
Importér: Falcon Specialty Coffees (UK)

 

Rok se s rokem sešel a Rebelbean opět slaví narozeniny – a jak jinak než kávou naloženou v sudu, neboli barrel aged coffee! Letos jsme oproti loňsku zvolili jiného parťáka, jiný sud a nový přístup. Výsledek bude ale bomba stejně jako posledně.

Pokud název barrel aged coffee vidíš poprvé, tak ano, skutečně jde o kávová zrna, která se po určitou dobu macerují ve speciálně vybraném sudu (většinou po kořalce), a teprve pak putují do pražičky. Výsledkem je káva vhodná na všechny druhy přípravy jako obvykle, ale s tak specifickou a jedinečnou chutí, jakou nikde jinde nenajdeš. 

Rebelbean ft. Trebitsch Whisky

Letošní sud určený k maceraci zrn pochází až z Kentucky, z destilérky Wild Turkey. Opalovaný dubový sud o objemu 190 litrů byl původně plný amerického bourbonu, pak rumu z Nicaragui a na závěr whisky, kterou ho naplnili v Třebíči. A teď je plný kafe! Kombinace všech alkoholů dává sudu komplexní aromatiku, navíc dobře skloubitelnou s kávou. Sud voní po vanilce, rumových pralinkách, čokoládě a sladkých mandlích. 

O kávě 

Letos jsme vybrali kávu především podle chuťového profilu. Protože letošní sud je čistě po blendu tvrdého alkoholu, rozhodnutí padlo na naturálně zpracovaná kávová zrna z Hondurasu, která mají většinou drsnější a plnější chuťový profil plný přezrálého ovoce až likérových tónů. Lot tohoto farmáře si však zároveň zachovává čistý profil a komplexní aciditu. Vše dohromady má dle našich zkušeností perfektní předpoklady vtisknout letošnímu barrel aged coffee skutečně nevšední charakteristiky.

Káva je v sudu macerovaná v surovém, zeleném stavu. Díky tomu do sebe nasaje vlhkost sudu spolu s veškerou aromatikou – a o to jde především. Během pobytu v sudu nabydou zrna až dvojnásobek původní vlhkosti. Následně je necháme po kratší dobu mimo sud v uzavřeném grainpro pytli, aby se v celém objemu zrn srovnala vlhkost a káva trochu “vydechla”. A pak už jen upražit, namlít, připravit a vychutnávat! 

Od této kávy můžete očekávat velice bohatou aromatiku, která vám bude připomínat irskou kávu, což není vůbec náhoda. Klidně si ji zkuste rovnou připravit, třeba i bez alkoholu, a možná zjistíte, že ho tam ani není potřeba. 

Balení obsahuje 250 g zrnkové kávy.

 

Předprodej běží do 11. 12. za zvýhodněnou cenu 630 Kč. Kávu budeme expedovat v týdnu od 12. 12., pokud budete mít v objednávce i jiné produkty, budou expedovány společně.

 

Zrnková pražená káva