Honduras Barrel Aged Coffee 2023

Slavíme desáté narozeniny!

Můžeme doručit do:
5.12.2023
Možnosti doručení
Skladem
730 Kč 634,80 Kč bez DPH
Kategorie: Káva
Farmář: Jose Danilo Escalon
Odrůda: Lempira
Zpracování: Natural + 14 dní Barrel Aging
Importér: Falcon Specialty Coffees (UK)
Pražení: omni roast - vhodné na všechny způsoby přípravy
Praženo: 1. 12. 2023
rsz 1bac vizualizace 2022 1
Limitovaná edice Nově pražíme
BALENÍ V PLECHOVCE OBSAHUJE 250 g ZRNKOVÉ KÁVY 

Letošní edice naší narozeninové sudové bomby je speciální především proto, že letos slavíme 10 let od vzniku Rebelbean! Čekejte intenzivní, divoký, snad i celkem komplikovaný chuťový zážitek, který přesně vystihuje každý z těch 10ti roků, který je za námi. Sud máme, jak jinak, než od Honzi Stávka, zrno od Falcon Specialty Coffees. Protože jak jejich káva, tak i Honzovi vína jsou s námi od prvního dne fungování.

Pokud název barrel aged coffee vidíte poprvé, tak ano, skutečně jde o kávová zrna, která se po určitou dobu macerují ve speciálně vybraném sudu (většinou po kořalce), a teprve pak putují do pražičky. Výsledkem je káva vhodná na všechny druhy přípravy jako obvykle, ale s tak specifickou a jedinečnou chutí, jakou nikde jinde nenajdete. 

Rebelbean ft. vinařství Jan Stávek

Sud pochází z jednoho z nejprestižnějších bednářství v Bordeaux, Demptos. Řada sudů Paradox by měla podporovat ovocnost a redukovat naopak typické tóny sudů barrique. Zrála v něm dvakrát po sobě odrůda Chardoney a naposledy Tramín z Kvevri, což je hlíněná amfora původem z Gruzie, ve které víno samovolně kvasí po celou dobu ve formě rmutu.
 

O kávě 

Letos jsme vybrali kávu především podle chuťového profilu a rozhodnutí padlo na naturálně zpracovaná kávová zrna z Hondurasu, která mají většinou drsnější a plnější chuťový profil plný přezrálého ovoce až likérových tónů. Lot tohoto farmáře si však zároveň zachovává čistý profil a komplexní aciditu. Vše dohromady má dle našich zkušeností perfektní předpoklady vtisknout letošnímu barrel aged coffee skutečně nevšední charakteristiky.

Káva je v sudu macerovaná v surovém, zeleném stavu. Díky tomu do sebe nasaje vlhkost sudu spolu s veškerou aromatikou – a o to jde především. Během pobytu v sudu nabydou zrna až dvojnásobek původní vlhkosti. Následně je necháme po kratší dobu mimo sud aby se v celém objemu zrn srovnala vlhkost a káva trochu “vydechla”. A pak už jen upražit, namlít, připravit a vychutnávat! 

V chuti se tento proces projevuje opravdu výraznými alkoholovými tóny, které ale v kombinaci s původními chuťovými vlastnostmi použité kávy tvoří chutě přezrálého banánu, portského vína, rumových pralinek nebo amaretta. V šálku ale nechybí ani dostatek sladkosti a zralé acidity. Tato káva je tak ideálním přípitkem k desátým narozeninám naší pražírny! 

Balení obsahuje 250 g zrnkové kávy.

Zrnková pražená káva, 100% výběrová arabica, praženo a baleno v ČR.