Pražírna je ve státní svátek 28.9. zavřena, o vaší objednávku se postaráme hned v pátek 29.9.

Brazil Rio Brilhante

Červené hrozny • Karamel • Moruše

Gramáž
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Mletí ?
Poslední balíčky Vyprodáno Zvolte variantu
330 Kč 1 245 Kč od 330 Kč 287 Kč bez DPH 1 083 Kč bez DPH od 287 Kč bez DPH
Kategorie: Káva
Chuťový profil: červené hrozny, karamel, moruše
Farma: Rio Brilhante
Oblast: Cerrado Mineiro
Odrůda: Topazio
Zpracování: Natural
Nadm. výška: 900 - 1 150 m.n.m.
Importér: Falcon Specialty Coffees (UK)
Pražení: omni roast - vhodné na všechny způsoby přípravy
Praženo: 19. 9. 2023
rebelbean mockup brazil rio brilhante 250
Poslední balíčky

S kávou z Brazílie má většina lidí spojený poměrně jasný chuťový projev. Očekáváme nízkou aciditu a výrazné tóny ořechů a čokolády. U všech káv, které jsme z této země dosud měli to nebylo jiné, ale tentokrát se nám podařilo vybrat kávu, která vybočuje z řady!

Tento jednoodrůdový lot odrůdy Topazio pochází z farmy Rio Brilhante, která se nachází v mikroregionu Pântano státu Minas Gerais. Tento region je dobře známý pro své skvělé podmínky k pěstování kávy. Nejvíce se však hodí pro produkci káv zpracovaných suchou metodou, které tvoří 80 % produkce farmy. 

Farma Rio Brilhante je jedna z velkých farem o celkové rozloze 1600 hektarů rozdělených na 45 sekcí, které si zachovávají svůj mikroklimat a terroir. Tyto sekce jsou od sebe odděleny vysokými stromy a divokou vegetací, která tvoří až 20 % rozlohy farmy. 

Naše káva je také zpracovaná naturální (suchou) metodou při které jsou kávové třešně sušené celé a zrno se vyloupe až po usušení. Zrnka jsou tak delší dobu v kontaktu s dužinou, což zvyšuje sladkost kávy a v případě našeho lotu podpořilo i krásnou ovocnost přezrálého ovoce. 

V šálku můžeš čekat vysokou sladkost a velmi příjemnou, jemnou aciditu. V chuti je lehce cítit vliv fermentace, ke které dochází při sušení kávy a projevuje se tóny, které nám připomínají moruše a trochu i portské víno. Nejvíce však v chuti dominuje plné tělo a sladkost karamelu a červeného hrozna. 

Tahle brazilka nás hodně baví, a to jak na espressu, tak i na filtru. Tak ji dej šanci i ty a my ti garantujeme, že tě překvapí!

Zrnková pražená káva, 100% výběrová arabica, praženo a baleno v ČR.