Poštovné zdarma od 990 Kč (pro ČR) nebo 40 € (pro SR).

Costa Rica Finca Fabio Ruiz

Gramáž
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Mletí ?
Poslední balíčky Poslední balíčky Zvolte variantu
530 Kč 1 890 Kč od 530 Kč
Kategorie: Káva
Chuťový profil: pomelo, papája, včelí med
Farmář: Fabio Ruiz Vargas
Oblast: Central Valley
Odrůda: Geisha
Zpracování: Honey
Nadm. výška: 1 400 - 1 500 m n. m.
Importér: Algrano (CH)
Pražení: omni roast - vhodné na všechny způsoby přípravy
rebelbean mockup limitka costa rica finca fabio ruiz250
Limitovaná edice

Nová zrna dorazila, tentokrát až z “bohatého pobřeží” (jak zní doslovný překlad jména země Costa Rica). Co je na nich zajímavého kromě lokality? Především to, že keře, na kterých zrnka rostla, jsou s největší pravděpodobností určitou odnoží jedinečného kávovníku odrůdy Geisha. Farmáři jí říkají “Typica Mejorado”, neboli “lepší Typica”.

S něčím takovým jsme se setkali poprvé, takže jsme to prostě museli zkusit! Zabrousili jsme do encyklopedií i archivů a zjistili, že se buď jedná o klasickou Geishu a farmáři zkrátka jen používají svůj slang, nebo jsou kávové keře kříženci Bourbonu s některou z etiopských původních odrůd. Vzhledem ke kvalitě chuti i aromatiky, které tato káva má, jsme se rozhodli zůstat u pojmenování Geisha. Pytle jsme koupili přímo od farmáře a kvalita šálku tomu odpovídá – cuppingové skóre dosáhlo 88 bodů.

Příjemná střední a vysoká sladkost zralého ovoce a medu, střední šťavnatá acidita, jemná ovocná až květnatá aromatika a skvělý delikátní finish si zkrátka zaslouží limitovanou edici všemi deseti!

Zrnková pražená káva