Colombia Ortiz Family

Granátové jablko • Dračí ovoce • Mandle

Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Chcete kávu namlít? ?
Možnosti doručení
Skladem
430 Kč 383,90 Kč bez DPH
Kategorie: Káva
Chuťový profil: granátové jablko, dračí ovoce, mandle
Farmář: William a Libardo Ortiz
Oblast: Bruselas, San Augustin, Huila
Odrůda: Pink Bourbon
Zpracování: Washed
Nadm. výška: 1 600 - 1 700 m.n.m.
Importér: Chicas Industry (CZ)
Pražení: omni roast - vhodné na všechny způsoby přípravy
Praženo: v posledních 14 dnech
rebelbean mockup limitka colombia ortiz family 250
Limitovaná edice

Další limitka z Kolumbie od našeho už tradičního farmáře z naší oblíbené odrůdy! Sladká a šťavnatá káva s výraznou aromatikou tropického ovoce. Perfektní jako slaďoučký a voňavý filtr i jako šťavnaté espresso! V šálku dominuje vysoká sladkost a výrazná acidita granátového jablka, která je krásně doplněná krémovou texturou připomínající papayu nebo dračí ovoce. V dochuti se zase objevuje lehká a příjemná hořkost mandlí a pistácií. Odrůda Pink Bourbon je opravdu hodně voňavá a nám její aromatika nejvíce připomíná broskve, liči, meruňky a květy ovocných stromů.

Káva od rodiny Ortiz není v naší nabídce žádnou novinkou. Tentokrát jsme vybrali lot, na kterém se podíleli otec Libardo se synem Williamem společně. Finca La Cabaña je jednou z farem, které jsme navštívili při naší společné cestě do Kolumbie s Chicas Industry, našimi importérkami kávy. Před několika lety se nám také i díky vaší pomoci podařilo Willovi pořídit vlhkoměr na zelené zrno, který mu pomáhá v udržování kvality a také s jeho experimenty při zpracování kávy.

Hlavním technologem na farmě je totiž právě syn William, který se stará především o veškeré procesy zpracování. Nebojí se experimentovat a je zapálený do hledání a zkoušení stále nových a zajímavých metod. Každopádně v tomto případě mu šlo o dosáhnutí co nejčistší klasické promyté metody, aby mohl nechat vyniknout právě odrůdu Pink Bourbon a její přirozenou sladkost a aromatiku tropického ovoce.

Tato káva si právem vysloužila prostor v naší limitované edici a věříme, že i vás bude tohle skvělé kafe od "malého Willa" bavit, tak jako nás!

Zrnková pražená káva, 100% výběrová arabica, praženo a baleno v ČR.